Witamina D3 i jej stosowanie

Witamina D3 i jej stosowanie

Medycyna rozwija się bardzo szybko. Wciąż pojawiają się nowe leki i terapie. Nowym działem medycyny jest medycyna mitochondrialna. Skupiła się ona wyłącznie na mitochondriach. Wskazała substancje mitochondrialne, które wspierają pracę mitochondriów. Witamina D3, a raczej jej korzystny wpływ na mitochondria jest wielkim odkryciem, którego dokonała medycyna mitochondrialna.

Do czego organizm potrzebuje witaminy D3?

Witamina D3 wzmacnia przede wszystkim nasze kości. Jej odpowiednio poziom chroni dzieci przed krzywicą, a osoby dorosłe przed osteoporozą. Ostatnie badania wykazują, że witamina D3 reguluje także pracę tarczycy i wspiera leczenie alergii. Na rynku dostępne są bardzo różne preparaty z witaminą D3. Do tych, które zasługują na szczególną uwagę należy naturalna witamina D3.

Naturalna witamina D3 to preparat, który zawiera witaminę D pozyskaną z lanoliny. Naturalna witamina D3 jest więc preparatem, który organizm bardzo dobrze toleruje. To preparat bezpieczny zawierający wysoką dawkę witaminy D3.

Nie tylko witamina D3

Medycyna mitochondrialna wskazuje także na inne substancje mitochondrialne. Spełniają one wiele różnych funkcji w organizmie. Do tych najważniejszych należy witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina C, glutation, witamina B12.

Warto też wiedzieć, że substancje mitochondrialne zawiera także mangan suplement, witamina B complex, chrom w tabletkach. Dostępna jest także witamina K2 mk7. Witamina D3 jest tylko jedną z substancji mitochondrialnych wskazanych przez medycynę mitochondrialną.