Witamina B3: co warto o niej wiedzieć?

Witamina B3: co warto o niej wiedzieć?

Medycyna mitochondrialna to pojęcie, o którym od pewnego czasu słyszymy dość często. Pojawia się ono w kontekście jakości i długości naszego życia. Jest ogromna szansa na to, że medycyna mitochondrialna i zalecane przez nią substancje mitochondrialne pomogą nam dożyć do późnej starości w dobrej kondycji. Substancje mitochondrialne troszczą się o mitochondrialna: struktury, z których zbudowane są wszystkie komórki ludzkiego ciała. Do substancji tych należy między innymi witamina B3.

Wysokie stężenie witaminy

Na rynku dostępne jest witamina B3 w postaci suplementu zawierającego wyjątkowo wysokie stężenie tej substancji. Dzięki temu mamy pewność, że do organizmu trafia odpowiednia dawka substancji czynnej. Witamina B3 w skoncentrowanej formie jest wskazana szczególnie dla osób, które stosują dietę wegetariańską. Jej najlepszym źródłem jest przede wszystkim mięso. Niedobór witaminy B3 w organizmie powoduje między innymi problemy z pamięcią i koncentracją.

Nie tylko witamina B3

Obok witaminy B3 do substancji mitochondrialnych należą także:

  • witamina B12;
  • witamina C;
  • witamina K2;
  • witamina D3;
  • koenzym Q10.

W sprzedaży dostępne są również inne substancje mitochondrialne. Do preparatów, które dostępne są na rynku należy chrom w tabletkach, witamina B complex, mangan suplement. Możemy zakupić również glutation. Wszystkie suplementy diety produkowane są ze składników najwyższej jakości. Są bezpieczne, można zażywać je bez żadnych obaw. Oczywiście każdy preparat należy zażywać zgodnie z zaleceniami.