O witaminie D3 i innych substancjach mitochondrialnych

O witaminie D3 i innych substancjach mitochondrialnych

Medycyna mitochondrialna jest nowym działem medycyny. Być może dzięki dokonanym przez nią odkryciom liczba osób dożywających w dobrej kondycji stu lat życia znacząco się zwiększy. Będzie to w dużym stopniu zasługa substancji mitochondrialnych.

Czym zajmuje się medycyna mitochondrialna?

Medycyna mitochondrialna zajęła się mitochondriami. Okazało się, że te znajdujące się w każdej komórce naszego ciała struktury produkują wysoko energetyczny związek ATP. Do jego produkcji potrzebny jest pokarm. Gdy chodzimy głodni, stajemy się coraz słabsi, a organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Medycyna mitochondrialna odkryła, że są pewne substancje, które utrzymują mitochondria w dobrej kondycji. Substancje mitochondrialne wspierając mitochondria jednocześnie wspierają prawidłowe funkcjonowania organizmu.

Jakie substancje mitochondrialne są niezbędne?

Do kluczowych należy witamina D3, witamina C, witamina B3, witamina B12, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina K2, koenzym Q 10, glutation. Przez lata uważano, że witamina D3 musi być podawana wyłącznie dzieciom. Dzisiaj wiemy, że potrzebują jej także osoby dorosłe. Na rynku dostępna jest między innymi naturalna witamina D3.

Naturalna witamina D3 ma formułę, która sprawia, że organizm bardzo łatwo i szybko ją przyswaja. Bezpośrednio na mitochondria działają także takie preparaty, jak witamina B complex, witamina K2 mk7 czy mangan suplement. Mitochondria potrzebują także chromu. Warto sięgnąć więc po chrom w tabletkach. Wszystkie wspomniane przez nas suplementy są bardzo wysokiej jakości.