Naturalna witamina D3 i inne substancje mitochondrialne

Naturalna witamina D3 i inne substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialna jest nowym działem medycyny skoncentrowanym na mitochondriach. Mitochondria to małe organelle, które znajdują się w każdej komórce ciała. Dzięki dostarczanej przez nie energii komórki mogą żyć i wypełniać swoje bardziej lub mniej zaawansowane funkcje. Kondycję mitochondriów wspierają substancje mitochondrialne. Należy do nich między innymi witamina D3.

Znane obecnie substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialne wyodrębniła kilka substancji wspierających pracę mitochondriów. Źródłem substancji odżywczych dla tych organelli jest nie tylko witamina D3, ale także witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina D3, witamina C oraz glutation i koenzym Q10. Substancje mitochondrialne znajdziemy w wielu produktach żywnościowych, witamina D3 jest nawet substancją, którą w pewnej ilości organizm produkuje sam. Potrzebuje jednak do tego promieni słonecznych.

Jak uzupełnić niedobory substancji mitochondrialnych?

Na rynku  dostępne są wysokiej jakości suplementy diety z substancjami mitochondrialnymi. Warto wspomnieć chociażby o takim jak naturalna witamina D3.

Naturalna witamina D3 to bardzo bezpieczny preparat. Naturalna witamina D3 nie zawiera sztucznych aromatów i środków konserwujących, a jedynie pozyskaną z lanoliny witaminę D3. Inne preparaty, które w składzie mają substancje mitochondrialne to witamina B complex, mangan suplement, witamina K2 mk7. Dostępny jest również chrom w tabletkach. Odkrycia, których dokonała medycyna mitochondrialna są szansą na długowieczność.