Częste niedobory witaminy C

Częste niedobory witaminy C

Witamina C to prawdopodobnie najlepiej poznana i najszerzej znana w społeczeństwie witamina. Istnieje wokół niej oczywiście cała masa mitów, a status najlepiej poznanej witaminy wcale nie oznacza, że jest to witamina poznana dobrze. Tym niemniej, wszyscy zgadzamy się, że naturalna witamina C jest dla nas ważna i warto ją przyjmować. W dużej mierze dlatego, że niemal wszyscy mamy jej większe lub mniejsze deficyty.

Powody niedoboru witaminy C

Witamina C naturalna to witamina pochodzenia zewnętrznego w stosunku do naszego ciała. Jako jedne z niewielu zwierząt nie posiadamy możliwości produkowania jej samodzielnie, co prowadzi do konieczności przyjmowania jej tylko w jedzeniu.

Wit C nie jest nam, wbrew wielu twierdzeniom, potrzebna w bardzo dużych ilościach, co jednak w niczym nie zmienia faktu, że naturalna witamina C musi być przyjmowana w dużej ilości świeżych produktów spożywczych, by jej poziom był wystarczający. A z tym w praktyce nierzadko jest poważny problem.

Przyjmowanie witaminy C do organizmu

Dr Enzmann witamina C to jeden ze sposobów przyjmowania witaminy C do naszego organizmu. Jest on bardzo podobny do wchłaniania witaminy z produktów spożywczych, gdzie można powiedzieć, że znajduje się najlepsza witamina C.

Witamina C mse matrix jest tutaj bowiem produktem wyjątkowym. Jest ona przygotowana tak, by powoli się uwalniać z kapsułek, co oznacza, że organizm będzie miał czas na jej przyswajanie. Gdybyśmy po prostu wpuścili do żołądka masę witaminy C, niemal cała jej ilość zostałaby niemal natychmiast usunięta z moczem. Konieczne jest suplementowanie witaminy C w sposób rozsądny i właśnie taki powolny.